Sovíčatá bez mamy- ZÁPIS !

 

SOVÍČATÁ BEZ MAMY V HERNI INŠPIROVANEJ MONTESSORI

Zápis detí na rok 2020/21 je do 30.9. návštevy o 9:30-10:30 prihlasovanie vopred.

PRIHLASOVANIE  CEZ: herna@mudresovy.sk

Prihlasuje sa vopred!

LEKTORKY A KONTAKT:

Mgr. Katka Lahová, 0908826148,portfolio na vychovabeyporazenych.sk
 
Mgr. Dita Bobáková, skúsená pedagogička a amama troch detí. Svoju prácu má naozaj rada a deti to cítia a radi k nám chodia. Absolvovala kurz „Výchova bez porazenych“
 

Mgr. Matrina Hudáková 0915 204 097, pedagogicka  a mama dvoch detí. Práca u nás ju baví, preto sa deti u nás cítia dobre. Absolvovala kurz „Výchova bez porazenych“

Prvé osamostatňovanie dieťaťa pred vstupom do škôlky v priateľskom rešpektujúcom prostredí.
Návšte vy sú možné počas celého roka.
Priemerná cena za 4,5 hodiny je 4,44,-/hodina.
Ozvite sa nám a príďte s dieťaťom na nezáväznú návštevu !
 
 
KURZ 1 PREBIEHA 2x TÝŽDENNEv čase 8:00-12:30
 
ROZVOJ DETÍ HROU CEZ MONTESSORI POMOCKY A KVALITNÉ DREVENÉ  HRAČKY.
ČO SA DETI NAUČIA?
 
  • EMOCIONÁLNY ROZVOJ cez pomalé osamostatňovanie upevňovanie sebavedomia „už to zvládnem sám“ posilnenie sebavedomia cez zážitok silného pocitu bezpečia aj „bez mamy“ pred vstupom do škôlky.
  • ROZVOJ HRUBEJ MOTORIKY cez chodenie po schodoch, krákanie, balansovani
  • ROZVOJ JEMNEJ MOTORIKY cez pinzetový úchop a prácu s Montessori pomôckami
  • ROZVOJ REČI cez riekanky, rytmizáciu, spev
  • ROZVOJ SOCIÁLNYCH ZRUČNOSTÍ ako :a) samoobslužné činnosti, jedenie, obuvanie, obliekanie, upratovanie si po sebe, b) striedanie sa cez hru napr. skákanie na trampolíny
  • ROZVOJ KOGNITÍVNYCH SCHOPNOSTÍ napr. počítanie, párovanie obrázkou s predmetmi, čítanie rozprávok,
 
OBSAH:
Pomalý a pokojný adaptačný proces osamostatňovania sa dieťaťa medzi materskou „dovolenkou“ a vstupom do jasiel či škôlky. Prídte sa nezáväzne pozrieť či by sa Vám a Vášmu dieťatku v našej herni inšpirovanej Montessori pedagogikou páčilo.
“ Čím viac bezpečia zažije dieťa v tomto rannom krehkom veku, tým skôr a istejšie vykročí samé do sveta.“
 
AKO TO PREBIEHA – DVE VARIANTY
 
A) RÝCHLA pre samostatné deti „škôlkárov“, ktorým chce rodič dopriať špeciálny deň v Montessori prostredí. Dieťa ostáva u nás ihneď samé pretože je už je zvyknuté ostávať bez rodiča.
 
B). POMALÁ -kedy je postup nasledovný
 
1.MESIAC chodí dieťa do našej herničky s Vami a zvyká si na nové prostredie, lektorky a režim. Počas toho si môžete u nás pracovať, vypiť si kávu, či skúsiť sa vzdialit na pár minút.
ČAS: 2 hodiny, CENA 10 ,-
 
2.MESIAC môžete dieťa postupne nechať samé v skupine, čítate či pracujete a mi sa dieťaťu venujeme čím sa od Vás postupne vzďaľuje a “ lektorka preberá rolu rodiča “ alebo ho na hodinku podľa Vášho pocitu necháte s nami a odskočíte si na nákup.
ČAS: 3 hodiny, CENA 15,-
(5,-/hodina posledná polhodina pri programe 4,5 hodiny grátis.)
 
3.MESIAC A KAŽDÝ ĎAĽŠÍ MESIAC+ môžete nechať dieťa samé koľko Vy cítite a potrebujete, lektorky sú k dispozícií 4,5 hodiny a platí sa platba mesačne, vždy do 15. dňa predoslého mesiaca
ČAS: 4,5 hodiny, CENA: 20,- (v priemere 4,44,-/hodina :))
 
CENA ADAPTAČNÉHO PROGRAMU ZHRNUTIE
 
1. A 2. MESIAC- PROCES ADAPTÁCIE:
 cena: cca 200,-/2 mesiace/ 2x týždenne/1 dieťa podľa (cenu za deň viď vyžšie) cena sa hýbe podľa počtu týždňov v mesiaci
Platí sa vopred hotovosťou pred začatím adaptácie do 9.9.2020
PLATBY OD 3. MESIACA:
rodič platí 4,5 hodinové stretnutia a to vopred mesačne do 15.dňa predoslého mesiaca.
 
AK ĎIEŤA OCHORIE:
 Ak Vám dieťa ochorie presunie sa Vám polovica z jednej absencie teda 10,- do ďaľšieho mesiaca. Toto platí od od 3.mesiaca programu. Ak z kurzu odchádzate peniaze za absencie sa nevracajú.
 
ODHLASENIE Z KURZU:
Z kurzu sa odhlasuje 30 dní vopred a to výhradne mailom (nie messenger) cez herna@mudresovy.sk

 

OBSAH:

Chceme deťom dopriať pokojné a plynulé osamostatňovanie sa od rodičov po materskej a byť medzistupňom medzi materskou a materskou škôlkou. V MŠ už zvačša „ nieje čas“ a priestor na postupné osamostatňovanie sa, vačšinov sú dieťa a rodič „hodení do vody“ a učia sa plávať ako každý vie a nie každému to vyhovuje. Chceme, aby ste sa cítili bezpečne, že je o Vaše dieťatko postarané s láskou v malom kolektíve s individuálnym prístupom. Vtedy sa bude cítiť bezpečne aj dieťa a adaptácia pojde ľahšie.
 
ČO JE POTREBNÉ:
Príďte k nám na nezávaznú návštevu. Potom je dôležité Vaše rozhodnutie. Potrebné je vypísať našu prihlášku a zaplatiť za jednorázovú návštevu príspevok 6,-. Po návšteve Vám dva dni rezervujeme miesto, rezerváciu je potrebné potvrdiť úhradou 2.mesačného programu. Ak nám záujem nepotvrdíte tretí deň uvoľníme miesto pre ďaľšie nové dieťa.
Ak Vám dieťa ochorie odráta sa Vám polovica z vymeškanej sumy 10,- z ďaľšieho mesiaca. Toto platí len na jedno stretnutie v mesiaci a konkrétne od 3.mesiaca programu (marec 2020). Ak s programu odchádzate napr. vstupujete do MŠ peniažky z posledného mesiaca sa nevracajú. Z programu sa odhlasuje vždy mesiac vopred písomne a to mailom!
 
NAŠA FILOZOFIA 
Vsetky lektorky
sa totožňujeme s názorom, že na odlúčenie a adptáciu v novom prostredí potrebuje každé dieťa aj rodič svoj čas 🙂 . Sme predvedčené, že ak máte niekomu zveriť svoje dieťa potrebujete ho spoznať a my Vám dáme na to čas.  Naše lektorky sa vo svojom voľnom čase vzdelávajú, navštevujú kurz Výchova bez porazených-komunikačné zručnosti pre rodičov a pedagógov, ktorý vedie Mgr.Katka Lahová zakladateľka centra. Poznáme rešpektujúce komunikačné zručnosti a „netlačíme “ na deti ale snažíme sa ich počúvať a vieme sa s nimi dohodnúť, preto sa deti u nás cítia dobre.
Viac o našej filozofii a prístupe k dieťaťu www.vychovabezporazenych.sk
 
PROFILY LEKTORIEK:
 
Mrg. KATKA LAHOVÁ
zakladateľka centra a mama 12 ročnej Alici a 6 ročných dvojčiat.
Osobný profil vzdelanie a skúsenosti viď vychovabezporazenych.sk -lektori
 
DITA BOBÁKOVÁ
Vyštudovala som geoekológiu v Prahe a lásku k Zemi a zodpovednosť za prostredie, v ktorom žijeme sa snažím vniesť do každodenného života s deťmi. Rešpektujúci prístup a princípy Montessori pedagogiky pre mňa predsatvujú dobrý základ pre to, čo chcem deťom ukázať – krásu života, všetky jeho farby, tvary, vône a pre to, čo chcem umožniť zažiť im v pocite bezpečia – emócie, vzťahy a konflikty, riešenia problémov.Je dobrovoľníčkou O.Z. Múdre sovy a absolvovala kurz Výchova bez porazených-kurz rešpektujúcej komunikácie s deťmi.
 
a Mrg. Ivana Škodová -pedagogička, ktorá pracovala cený život v poradenstve s deťmi a rodičmi rôzneho veku a problémovými skupinami.
 
Mgr.JANKA DANIELOVÁ
Už od malička ma to ťahalo k práci a pomoci deťom, preto som sa rozhodla pre štúdium v odbore predškolská a elementárna pedagogika a neskôr pre štúdium zamerané na učiteľstvo I. stupňa Zš. Prácu s deťmi vykonavám s veľkou radosťou a vo výchove preferujem nedirektívny, rešpektujúci i zároveň aktívny pristúp, v ktorom vidím veľký potenciál. Považujem sa za kreatívnu, pokojnú a empatickú osobnosť, čo mám možnosť prejavovať aj v sučasnej práci učiteľky v materskej škole. Absolvovala kurz Výchova bez porazených-kurz rešpektujúcej komunikácie s deťmi.
 
Mgr. RENATA GLONEKOVÁ
mamina troch detí a pedagogička s praxou v materskej škole. Je vyštudovanou opatrovateľkou vystudovala tiež  11 národný kurz Montessori pedagogiky. Neskôr absolvovala kurz Rešpektivať a byť rešpektovaný čo neostalo len na teoretickej úrovni. Renatka bola zamestnaná aj v sociálnych službách a bola tiež dobrovoľníčkou materského centra mamina. Má za sebou viacero kurzov rešpektujúceho prístupu k deťom.
 
Mgr. MARTINA HUDÁKOVÁ, pedagogička a mamina dvoch detí, momentálne absolvuje kurz Výchova bez porazených-kurz rešpektujúcej komunikácie s deťmi.
 
 
 :

Viac informácií

KURZ  HERŇA INŠPIROVANÁ MONTESSORI PEDAGOGIKOU A REŚPEKTUJÚCIM PRÍSTUPOM „Múdre sovy“

HERŇA INŠPIROVANÁ MONTESSORI PEDAGOGIKOU A REŠPEKTUJÚCIM PRÍSTUPOM

KEDY: pondelok/utorok  9:30-11:00

Pre deti od 1 – 5 rokov

Tvorivé hry s prvkami  Montessori pedagogiky podľa senzitívnych fáz
• rešpektovanie potrieb detí,
• spoločná hra na klavír, hojdanie a tane

-presýpanie a gaštanový kúpeľ,
• rozhovory o výchove detí,
• nová literatúra o výchove,
• nové poznatky o mozgu, vývojových fázach a rešpektujúcom prístupe k deťom

Viac informácií

 

 

Vyberte si akciu pre Vaše dieťa zo zoznamu nasledujúcich udalostí alebo si prezrite termíny v Kalendári udalostí.
Žiadne Udalosti