Parrent effective training-Výchova bez porazených otvorená hodina 10.10.2019

Dátum/čas
10/10/2019
17:00 - 18:30


PRIHLASOVANIE tu alebo cez herna@mudresovy.sk, 0908826148

FB udalosť, zakliknite sa ak máte záujem príst, aby sme vedeli kolko Vás príde a ktorú miestnosť pripraviť.

https://www.facebook.com/events/437057136879933/

Kurz pre rodičov a pedagógov. Komunikačné zručnosti a rešpektujúci prístup k deťom použiteľný aj na partnerské vzťahy. O čom je Výchova bez porazených si môžete vypočuť v rozhovore s lcertifikovanou lektorkou Mgr. Katko Lahovou tu.
http://www.mudresovy.sk/pre-dospelych/vychova-bez-porazenych/, prípadne si prečítať viac ako v tejto udalosti na www.vychovabezporazenych.sk

Počas kurzu malá skupinka cca 7 ľudí zaručuje veľmi individuálny prístup. Nielen teoreticky základ – na kurze si každý kto bude chcieť môže prejsť aj praktickými hľadaním riešení na mieru vlastnej rodiny.

OTVORENÁ HODINA KU KURZU:
KEDY: 10.10.2019 17:00-18:30
KDE: 365.labb, Lazovná 5, B. Bystrica,

KURZ PARRENT EFFECTIVE TRAINING
KEDY: od 16.10.-16.12.2019
KDE: Múdre sovy, Zelená 2, B.Bystrica
DNI A ČASY V TEJTO UDALOSTI SU ORIENTACNE !
DNI A ČAS SI URČÍ SKUPINA !
Zvyčajne sa stretávame :
1x týždenne pripadne cez týždeň podvečer v rozmedzí 16:30-19:00 alebo 1x/10 dní podla Vášho výberu.
Čas je možné trochu posúvať dohodou podľa Vašej potreby v skupine.

P.E.T.- Parrent effective trainig alebo „Výchova bez porazených“. www.vychovabezporazenych.sk. Kurz komunikačných zručností nielen pre rodičov a pedagógov, použitelné aj v partnerských vzťahoch. Prídte sa nezáväzne pozrieť na prvú dvojhodinovku ci by Vam kurz vyhovoval !

Metoda P.E.T.- Parent effective training od známeho psychlóga Thomasa Gordona funguje u detí od raného veku až po rebelujúcich adolescentov a je vhodný pre rodičov, starých rodičov vychovávateľov ci opatrovateľky. Je známa už 50 rokov po celom svete. Ponúka rokmi aj výskumami overené praktické metódy riešenia problémov a komunikácie v rodine.
Pomáha rodičom a učiteľom vybudovať si dlhodobo uspokojivé vzťahy s deťmi.
Deti podporujú v rozvoji emocionálnej inteligencie, zodpovednosti, autonómii, zručnosti pri riešení problémov, sebaúcty.

NA KURZE SI PRECVIČÍTE AKO:
• sa vyhýbať sa komunikačným blokom, ktoré zastavujú komunikáciu.
• hovoriť s deťmi tak, aby naozaj počúvali,
• počúvať deti tak, aby sa cítili pochopené a prijaté
• riešiť konflikty v rodine tak, aby nikto neprehral
• vyriešiť zložité rodinné situácie,
• zvládať zložité emócie a situácie,
• zbaviť sa stereotypov prevzatých z vlastnej výchovy a nahradiť ich efektívnejšími postupmi,
• vyrovnať sa s názorovými stretmi a konfliktom hodnôt,

OBSAH JEDNOTLIVÝCH STRETNUTÍ:

1. NAŠE EMÓCIE A HRANICE. Povieme si ako funguje mozog, keď je plný emócií a ako pomôcť sebe aj dieťaťu ich zvládnuť. Sanovíme si každý svoj vlastný cieľ, čo chceme v našej rodine vylepšiť, ktoré vzťahy chceme posilniť. Je to len pre Vás, nemusíte zdieľať.

2. KOHO JE TO PROBLÉM naučíme sa rozlišovať, kto je vlastníkom problému a podľa toho použiť určitú komunikačnú zručnosť.

3. KOMUNIKAČNÉ BLOKY a ĽADOVEC POCITOV zamyslíme sa, ktoré frázy brzdia našu komunikáciu, ktoré sme prebrali od našich rodičov ale nestotožňujeme sa s nimi a vyskúšame si nahradiť ich efektívnymi frázami, ktoré nezraňujú vzťahy. Pri ĽADOVCI POCITOV sa zameriame na sebapoznanie a budeme skúmať čo nám vadí a čo je za tým keď sme nahnevaný.

4. KEĎ MÁM PROBLÉM JA – niečo mi vadí, ako to jednoducho a efektívne vykomunikovať

5. KEĎ MÁ PROBLÉM DIEŤA, manžel, šéfka povieme si ako na to

6. KEĎ MAJÚ PROBLÉM OBAJA konflikt záujmov či hodnôt

7. AKO TVORIŤ S DEŤMI V RODINE DOHODY, tak aby sa tvorenia zúčastňovali. Keď ich samé vymyslia budú ich rešpektovať. Naučia sa tým kriticky myslieť a my budeme dohodami predchádzať konfliktom.

8. DOHODY V PRAXI kto chce môže si vytvorenie dohody vyskúšať na mieru-ako vyriešiť každodenný problém s ranným obliekaním? Vyskúšame si spoločne.

P.E.T. kurzy sú osvedčený program rozdelený na 8 lekcií, ktoré na seba navzájom nadväzujú. Celkovo ide najmenej o 24 vyučovacích hodín.

LEKTORKA: Mgr. KATKA LAHOVÁ profil lektora tu vzdelanie , skúsenosti https://www.vychovabezporazenych.sk/katka-lahova.html

VSTUPNÉ OTVORENÁ PRVÁ HODINA: 3,-

CENA CELÉHO KURZU 190,- ( 8 stretnutí po 2,5-3 hodiny podľa počtu ľudí v skupine) v cene kurzu je kniha-prac.zošit Parrent effective training
Predpokladaný deň si určí skupina čas cez týždeň 16:30-19:00 ak niekedy nemôžete môžeme sa dohodnúť so skupinou na iný deň a preto si doneste na ukážkovú hodinu diáriky 🙂

Rezervácie

Zarezervujte si miesto cez náš systém alebo sa prihláste e-mailom na herna@mudresovy.sk či telefonicky na t.č. +421 908 826 148

Na túto udalosť sú rezervácie ešte/už zatvorené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *