FRAKTÁLNA KRESBA-TERAP.KRESBA PRE KAŽDÉHO 26.5.

Dátum/čas
26/05/2019
10:00 - 16:00


PRIHLASOVANIE VOPRED cez www.mudresovy.sk

 

 

ČAS: 10:00-12:30 alebo 10:00-16:00
mozete si vybrat ci sa zdrzite 2,5 hodinky alebo cely 6 hodinovy workshop

ČO JE TO FRAKTÁLNA KRESBA:

Fraktálna kresba je špecifický druh arteterapie, ktorú objavila v roku 1990 autorka tejto metódy a psychologička z Ruska Tanzílija Zakirovna Polujahtova. Metóda fraktálneho kreslenia je založená na línii, farbe a nevedomom odtlačku nášho osobného rukopisu, ktorý identifikujeme pomocou kresby a predstavuje množstvo informácií o nás. Samotný ľudský mozog je fraktálny a kreslenie fraktálov prispieva k životaschopnosti (vitalite) našich mentálnych funkcií.

Fraktálna kresba prebieha so zavretými očami. Kreslí sa na papier vo forme A4. Následne sa kresba vyfarbuje. Farby si vyberáme intuitívne alebo podľa ich funkcie.

Fraktálna kresba slúži aj ako diagnostická technika na odhalenie rôznych potenciálov, blokov, osobnostných čŕt, vzťahových problémov, hlboko skrytých často v našom podvedomí. Vzhľadom na to, že túto kresbu realizujeme prevažne so zatvorenými očami, spájame sa s našim podvedomím a naše skryté talenty a bloky sa na kresbe ukážu. Výhodou je zároveň, že v terapeutickej časti, sa potom dá tento odhalený problém, alebo talent terapeuticky riešiť alebo podporiť.

ÚVOD DO METÓDY FRAKTÁLNEJ KRESBY –
Workshop AUTOPORTRÉT DUŠE

Na workshope úvod do metódy Fraktálnej kresby – Autoportrét duše účastníci kreslia svoju prvú „iniciačnú“ kresbu, tzv. autoportrét duše. Prostredníctvom línie a farby získajú informácie o svojom vnútornom stave. Dá sa povedať, že prvýkrát majú možnosť „vidieť“ seba a svoju dušu. Po ukončení kreslenia „iniciačnej“ kresby sa zúčastnení učia kresliť korekčné (terapeutické) kresby. Po workshope sú pripravení kresliť vlastný fraktálny cyklus.
Počas kreslenia a vyfarbovania ( podľa pravidiel metódy) sa myšlienky na krátko zastavia, otvárame sa tvorivému potenciálu v sebe a vtedy máme pocit, že všetky problémy sú riešiteľné.
Na workshope Autoportrét duše máte možnosť spoznať Fraktálnu kresbu podľa uľahčeného programu, tzv. intuitívny cyklus, ktorý slúži na spoznávanie, je terapeutický, ale zároveň nenáročný a dá sa s ním ľahko pracovať s deťmi, v školách a s ľuďmi, ktorí nie sú pripravení ísť podľa náročnejšieho tzv. pokročilého programu, ktorým si mali možnosť prejsť tí, ktorí, už absolvovali cyklus 8 alebo 21 kresieb.

Kurz vedie psychologička a telová terapeutka Mgr. Ana Bažová Grňa, jediná certifikovaná lektorka v Metóde Fraktálnej kresby na Slovensku
Odporúčame priniesť vlastnú sadu pasteliek s najmenej 24 odtieňmi farieb.

Pokiaľ by si niekto chcel iba vyskúšať o čom to je, a nie je rozhodnutý absolvovať celý workshop, ponúkame možnosť aby prišiel na prvé dve hodiny, ak sa mu zapáči môže zostať do konca.

Bližšie informácie na: ana.bazova.grnja@gmail.com alebo tel.č. 0905 323 937
Viac sa dočítate na: www.fraktalnakresba.sk a na FB: Fraktálna kresba na Slovensku
Cena :
30,-dospelí a 15,- dieťa od 5 rokov (2,5 hodiny)
80,-dospelí/ 40,- dieťa od 5 rokov (6 hodín)

Rezervácie

Zarezervujte si miesto cez náš systém alebo sa prihláste e-mailom na herna@mudresovy.sk či telefonicky na t.č. +421 908 826 148

Na túto udalosť sú rezervácie ešte/už zatvorené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *