FAJNÉ KAŠE WORKSHOP S OCHUTNÁKOU

Dátum/čas
09/03/2019
16:00 - 18:00


Viete, aké je naše národné jedlo? Nie, nie sú to halušky…. Je to kaša. To, čo sa teraz pracne učíme cez filozofiu čínskej medicíny alebo filozofiu fit spoločností, to naši predkovia vedeli už dávno.
Raňajkovali sa ranné kaše z obilnín s pridaním buď zeleninky alebo ovocia. Boli to kaše z jačmeňa, ovsa, pohánky, či pšena.
Ľudia ťažko fyzicky pracovali. Potrebovali energiu, silu a nemohli si dovoliť byť chorí. Bolo veľa poľa a veľa statku.
Sama túto múdrosť našich predkov aplikujem vo svojej praxi. Už v detstve som so svojou starou mamou jedávala kaše a to som ešte netušila, že sa k tomu niekedy vrátim 🙂

Obilné kaše sú výborným základom na raňajky, lebo nám dodávajú zložité sacharidy, veľmi potrebné pre náš život, dodávajú nám silu, energiu, tíšia nášho ducha a skľudňujú naše emócie. Budete spokojnejší, energickejší, radostnejší. Váš život a vaše fungovanie sa veľmi zlepší, pokiaľ budete raňajkovať raňajkové kaše.
Že sa toho vôbec nemusíte báť a ako na to, to všeto vás naučím pri varení raňajkových kaší. Suroviny donesiem a po uvarení kašičiek ich spoločne ochutnáme. Bude ich niekoľko druhov.
Zároveň si porozprávame, ako nám zdravotne pomôžu jednotlivé obilniny.

LEKTORKA:
Miroslava Palacková
Som dietetik podľa princípov Tradičnej čínskej medicíny. Venujem sa kurzom zdravého stravovania, Prednáškam o stravovaní podľa 5 elementov, prednášam v školách, prispievam svojimi receptami do rádií, na rôzne stránky, do časopisov.
To, čo sa snažím ľudí naučiť, aplikujem aj vo svojej vlastnej praxi. Moje telo mi je veľkým učiteľom.
Som tiež reiki liečiteľka a som spolumajiteľkou holistického centra Anaháta vo Zvolene.

ČAS: 16:00-18:00

CENA: 15,- (najneskor 3 dni vopred na účet)
KDE: centrum Múdre sovy, Zelená 2a, B.Bystrica

 

VSTUPNÉ: 15,-

VEDIE: p. Palacková (Anaháta ZV)

Rezervácie

Zarezervujte si miesto cez náš systém alebo sa prihláste e-mailom na herna@mudresovy.sk či telefonicky na t.č. +421 908 826 148

Na túto udalosť sú rezervácie ešte/už zatvorené.

2 komentáre k “FAJNÉ KAŠE WORKSHOP S OCHUTNÁKOU”

    1. Prepacte neviem este so strankou spravne pracovat a z toho dovodu som zbadala Vasu otazku az teraz. Ospravedlnujem sa, asi ste na workshope neboli, je mozne absolvovat ho aj vo ZV, pozrite straanku Anahata ZV. Dakujem za pochopenie. Katka LAhhova

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *